2500Priveu

Як розвивати бізнес бджолярам з невеликими пасіками в сучасних умовах жорсткої конкуренції. Це питання хвилює і бджолярів смт. Братське, і їх колег з сусідніх районів.


21 січня у Палаці культури в Братському близько 70 представників медового бізнесу зібралися на семінар, організований за ініціативою Спілки пасічників Братського району в рамках проекту UHBDP, щоб обговорити перспективи розвитку своєї справи.

Виконавчий директор БФ «ЛАСКА» Ірина Купрієвич познайомила присутніх з можливостями, які надає Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Пасічників зацікавили програми зустрічних грантів і Е-ваучер. Також  бджолярі обговорили можливість створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу для формування оптової партії меду, але прийшли до висновку, що поки не готові до такої взаємодії.

Голова Спілки пасічників Братського району Олександр Адамович каже, що основна проблема галузі - це загибель бджіл від інсектицидів. Гинуть вони не в день обробки поля, а значно пізніше: імунітет бджіл після контакту з отрутою слабшає, і вони не виживають після зими. Тому складно довести провину фермерів і отримати компенсацію. Олександр Адамович зазначає, що ціна на мед - не менш актуальне питання для бджолярів, в Європі, наприклад, вартість меду в 3-4 рази вище.

В ході заходу бджоляр Володимир Волик з м. Вознесенська розповів про досвід роботи в Німеччині.

- Механізація і стандартизація - ось відмінні риси бджільництва в Німеччині. Устаткування всюди стандартне, взаємозамінне, бджоляр має можливість працювати з малою механізацією різних компаній. Все це впливає на швидкість роботи на пасіці, - каже Володимир Волик. - Бджолярі, що працюють на роздрібну торгівлю, надають особливу увагу упаковці. Мед продається в банках по 0,5 л з етикеткою. Якщо бджоляр є членом кооперативу, то має право продавати свою продукцію через торгові мережі, на ярмарках. За штрих-кодом на етикетці не складно визначити виробника. Стан пасік і приміщень, в яких проходять супутні процеси, постійно під контролем ветеринарів.

 
2460
 
2465
 
2480
 
2483
 
2500
 
2513
 
2522
 
2531
 
2545
 
2554