DSC05085PriveuЗахисти виноград від хвороби та шкідників – основне завдання кожного виноградаря, виконання якого може забезпечити зберігання рослин та досягти бажаного врожаю.
 
Підготовка якісної системи захисту починається в період зимівлі винограду. Саме тому виноградарі Миколаївщини зібралися на засідання клубу 22 січня 2018 року для участі в семінарі «Рекомендації з захисту винограду у 2018 році»
Навичками професій
ного підходу поділився з колегами досвідчений виноградар, спеціаліст з захисту плодово-ягідних культур Колесніченко Віталій.
По перш всього необхідно знати, від чого хворіє виноград і як хвороба поражає рослину. Серед поширених захворювань найбільш небезпечними є мілдью та оїдіум, причому в останній час саме оїдіум виходить на перше місце. Багато існує і термофільних захворювань – біла, сіра, чорна цвіль та інші.
-    Критичний період захворювання – це період цвітіння - затверджує Віталій.- Тому обробку необхідно провести системними препаратами ще до початку цвітіння. Механізм дії препаратів залежить від рівня їх резистентності та періоду очікування. Віталій надав рекомендації з застосування ефективних засобів, концентрації робочих розчинів, періодичністі обробці.
Важливо також пом’ятати про профілактичні заходи – превентивне застосування препаратів зі змістом міді та заліза. Віталій звернув увагу на цікавий факт – дозвіл застосування препаратів з сіркою та міддю в органічному землеробстві.
Продовжили обговорення стосовно захисту від груздевої листовійки. Це – бич виноградарів в 2017 році. Погодні умови минулої весни склалися незвичайно, із-зі чого обробка не збіглася з часом спарювання листовійки ( в період розпушення суцвіть). Визначити динаміку літу комах  допомагають ферамонні пастки. Найбільша кількість особин в сутки вказує на масовий літ і через 7 днів настає відродження гусениць. Тому обробку виконують на 6-й день.
Складною є також  робота і з кліщами тому, що одночасно на рослинах присутні всі фази – від яйця до дорослої особини. Ефективність боротьби залежить як від препаратів (з контактними властивостями та прилипачем), так і від обприскувача (з потоком повітря). Сучасні – фенного типу. Саме такий обприскувач піднімає лист і розчин препарату достає до колоній кліща.
 Віталій продовжив консультування з боротьби з бактеріальним раком, відповів на питання щодо живлення винограду, які добрива, їх пропорції та періоди внесення є оптимальними.
Не менш важливі поради отримали учасники стосовно фруктових дерев. Ішлося про курчавість, щитовку, бактеріальний опік.
Після перерви учасники склали перелік ефективних препаратів захисту винограду та вирішили спільно закупити необхідні засоби перед початком сезону обробки.
 
DSC05083
 
DSC05085
 
DSC05090
 
DSC05099
 
DSC05100
 
DSC05104