5122PriveuВирощувати гарну суницю, регулювати обсяги врожаю, збільшувати площі
посадки, збувати за кордон - це не мрія, а реальний бізнес, з яким познайомились
виробники плодоовочевої продукції Миколаївської області.

26-го січня 2018 року в селі Іванівка Арбузинського району відбувся семінар «Технологія вирощування суниці», який в рамках проекту УПБРП
організував БФ ЛАСКА спільно з головою Іванівської сільради Семеновим В.А. Під час презентації проекту УПБРП Алла Дракова, консультант БФ ЛАСКА представила напрямки діяльності проекту, сервіси та послуги, які проект надає його учасникам, та можливості розвитку для виробників плодоовочевої продукції.
Основну тему з технології вирощування суниці, яку застосовують в Херсонської області в ФГ «Фудзі», представив головний агроном господарства
Вадим Гладнюк.
- Для досягнення запланованих результатів необхідно чітко дотримуватися умов розведення суниці - розповідає Вадим. – Але ж вирощування в закритому ґрунті слід починати тільки маючи досвід вирощування у відкритому ґрунті. Розсаду найкраще вирощувати в касетах, це зручно і економне. Застосовувати тільки субстрат. Важливо обирати якісний ґрунт і та ефективну схему посадки. Перевіреною є посадка грядами, які покриваються чорною плівкою.
Обов’язково крапельне зрошення. Це забезпечує розвиток коріння, гарну вегетацію, рослини не заливаються водою, не росте бур’ян. Від сонця - сітка, затримує 60% сонячних промінів, під час спеки під ней на 5-6 ˚С нижче. Далі Вадим надав інформацію про сорти суниці– характеристики, смакові якості, особливості вирощування, а також звернув увагу учасників на найважливіші фактори росту: волога, живлення, захист. Ефективність зрошення досягається оптимізацією витрат води шляхом складання карти поливу та застосування вологомірів.
Є декілька правил, дотримання яких сприяє покращенню врожаю. Це стосується строків посадки, якості води, догляду за рослинами після збору врожаю, своєчасному проведенню весняних робіт, сівозміну тощо. Також важливо дотримуватися техніки збору ягід, упаковці, охолодженню.
Вадим також порахував рентабельність плівки, вартість грядо-отримувача, обсяг води га одиницю площі, виходячи з ритму та тривалості поливу, та інші показники, а також поділився досвідом управління персоналом – яка середня кількість робітників на гектар, норми вироблення, контроль якості праці, мотивація, відповідальність кожного ланцюжка робітників, оплата праці, тощо.
Детально про забезпечення оптимальних умов для рослин розповів представник компанії ТОВ «Яра Україна», учений агроном Олег Наконечний.
Важливо знати фактори впливу на якість врожаю. Наприклад, рівень засоленості води впливає на обсяг врожаю, а тип грунту – на схему живлення. Картограма стану грунту дає аналіз РН, а значить – визначає шлях до збалансування грунту.
Олег надав дозволені норми добрива в аспекті мікро і макро елементів, а також ознаки дефіциту елементів в схемі живлення, і представив систему підгодівлі суниці, особливості зрошення та фертігації. Крім того Олег презентував програму визначення ознак дефіциту різних елементів живлення для різних рослин, якою може користуватися кожен виробник.
Наприкінці семінару фахівці надали індивідуальне консультування виробникам, які звернулися з питаннями стосовно стану та поліпшення якості
ґрунту і води на власних ділянках, а також деталей з технології вирощування суниці. Учасники семінару оцінили рівень наданої інформації, як дуже високий та подякували спікерам оплесками.
 
5112
 
5116
 
5122
 
5124
 
5134
 
5145
 
5151
 
5156