DSC05191PriveuВ продовження семінару, присвяченому темі  захисту винограду, який відбувся в січні 2018 року, Клуб виноградарів Миколаївщини зібрався 09 лютого 2018 року для обговорення ефективних методів вирощування винограду та закупівлі засобів захисту.
 
 
Спочатку консультант БФ ЛАСКА Алла Дракова звернула увагу на переваги об’єднання  з метою агрегації продукції. Для виробників – це  участь в  Клубі виноградарів, який був створений в рамках проекту УПБРП наприкінці 2016 року. Користування програмою Е-ваучер, спільна закупівля оригінальних препаратів зі знижкою, можливість навчатися бізнес-підходам, участь в вебінарах – все це доступно учасникам проекту.  
Голова Клубу виноградарів Юрій Давидович  пояснив слухачам, які мають намір стати членами Клубу, умови участі та події, які відбуваються в Клубі виноградарів.
Дали Віталій Колесниченко, агроном, спеціаліст з вирощування та захисту винограду, обговорив з виноградарями існуючі методи вирощування, а саме різні методи формування куща: віяловий,  двуплечий кордон, одноплечий Гюйо. Основний наголос Віталій зробив на аспекти захисту та надав поради і коментарі щодо застосування тих засобів захисту, які увійшли в складений їм перелік.  Були розглянуті групи препаратів, які є оптимальними для захисту на різних етапах вирощування: вегетації, цвітіння, росту.
Для ефективної обробці необхідно застосовувати суміші препаратів. Немає жодного препарату, який вирішує всі проблеми з захворювань винограду. Перевага – бакові суміші. Спочатку треба зробити маточний розчин, якісно розчинити препарати, після чого додавати в основний об’єм води. Обов’язково застосовувати також і стимулятор росту.
Обговорили додатково  питання  щодо боротьби з осами та комахами. Уникнення ос досягається шляхом захисту від птиць. Інших методів не існує. Застосування пасток сприяє своєчасному захисту від груздевої листовійки.  Члени Клубу виноградарів виділили дві експериментальні ділянки для опробування ефективних підходів до процесу вирощування. Віталій готовий надати ферамонну пастку на ці ділянки та консультування кожного дня протягом  періоду лёту комах.
Далі виноградарі  склали перелік та обсяги засобів захисту для закупівлі: кожен для своїх  ділянок, виходячи з кількості кущів, потім спільний перелік для всієї групи.
Таким чином члени Клубу виноградарів підготувалися до весняного сезону щодо вирощування та захисту винограду.
 
DSC05187
 
DSC05191
 
DSC05193
 
DSC05194
 
DSC05205
 

.