16 листопада перед бджолярами Миколаївської області виступив Семенюк Валерій Федорович, доктор фізико-математичних наук, спеціаліст в галузі фізики плазми та іонно-плазмових технологій, автор біля ста наукових друкованих робіт та патентів, який на цей час займається дослідженнями та розробкою по проблемі кремній композитних анодів для літій-іонних акумуляторів підвищеної енергоємності та по проблемі «чорного» кремнію для сонячної енергетики. Семінар був організований Фондом ЛАСКА та Спілкою пасічників Миколаївської області в рамках проекту УПБРП. Бджолярі розглядали шляхи розвитку галузі через підвищення продуктивності як бджоло родин, так і пасіки в цілому.

 

 

 

 Валерій Семенюк розкрив саме такі особливості в технології виробництва меду, які дозволяють збільшити її ефективність.

- Необхідно підходити з турботою та толерантністю до особливостей біології бджолиної сім’ї – рекомендує Валерій. – Треба враховувати фактори розмноження бджіл, живлення маток, робочих бджіл, личинок, пересадки маток в нові родини, селекції маток тощо.

  Валерій надав практичні інноваційні рекомендації щодо двосімейного утримання бджіл, яке також впливає на продуктивність бджоло родин. Були розглянуті найбільш ефективні способи двосімейного утримання бджіл для підтримання активного робочого стану основної сім'ї під час медозбору.

Наявність матки в родині впливає на літну роботу бджіл по зборі нектару і його переробку в мед. Присутність матки - важлива й необхідна умова ефективного використання медозбору й високої продуктивності родини. При відсутності матки в родині значно вповільнюються, а потім і зовсім припиняються всі основні її функції: виділення воску й будівництво стільників, вирощування розплоду, збір нектару, пилки і їхня переробка. З появою в родині плодової матки, якщо родина не встигла отрутневеть, всі функції родини як цілісної біологічної системи поступово відновляються. Було проаналізовано переваги щорічної заміни маток при різне варіантному утриманні бджіл.

Обговорили бджолярі також важливість збереження української степової бджоли, виходячи з порівняння її характеристик з іншими: продуктивність маток, рівень агресії, період медозбору, погодні умови, улюблені рослини, зимостійкість тощо.

Андрій Володимирович Галдін, голова Спілки пасічників Миколаївської області, підвів учасників до заключного висновку щодо шляхів підвищення рентабельності пасічного господарства.

Під час кави бджолярі спілкувалися, обмінювалися власним досвідом, консультувалися зі спікерами з питань підвищення рівню прибутковості свої пасічних господарств.

IMG 20181116 133224