20 листопада учасники семінару "Післяурожайна доробка овочів збільшує вартість" змогли зазирнути за "лаштунки" відомого овочесховища. Компанія “Владам” радушно зустрічала одноосібників та студентів на своєму виробництві.

 
Робота на базі кипить: невеликі партії овочів сортують, фасують і упаковують для продажу в магазинах. Наталя Апостолова, завідувач бази, познайомила з робочим процесом.На базі є сховища, яким  більше 20 років. Тут зберігаються овочі борщового набору.

Цибуля переважно сорту “Еспаньйол” зберігається при температурі 1С у контейнерах вагою  900 кг. Для якісного зберігання всі контейнери маркуються.Висота від стелі до колони повинна бути мінімум 70 см, між контейнерами потрібний простір - для циркуляції повітря.

Вентилятори, які охолоджують повітря в приміщеннях, працюють на фреоні, обидва вентилятори автономні для ефективного обслуговування. За допомогою контрольного контейнеру контролюють всі процеси, кожного місяця показники звіряються.  Основний сорт цибулі зберігається довго, салатні сорти - до січня місяця.На переробку цибулю чистять руками.

Морква збирається комбайном. Перший сорт відправляють в цех і розсипають по контейнерах, всю іншу моркву миють і розфасовують для переробки чи для супермаркетів.  

Учасники семінару познайомилися з промисловим обладнанням для переробки овочів та фруктів. Юрій Джигринюк, директор ТОВ «Агропак», розповів про способи фасовки та упаковки овочевої продукцію. Передові країни задають критерії для дрібної упаковки, і ми до цього йдемо. В зв’язку дефіцитом кадрів, фермери закуповують машини, які значно прискорюють роботи з післяврожайної доробки.

Президент Української плодоовочевої асоціації Федір Рибалко

розповів, на що потрібно звертати увагу при упаковці імпортної продукції. Дерев’яна упаковка вже не актуальна в наш час, тому що затрати на виготовлення і обслуговування не є доцільними. Кожен товар потребує своєї упаковки, з урахуванням особливостей і строків доставки.

 

“Ми несемо відповідальність за нашу продукцію”, - підкреслила Світлана Кравчук , ДП « МНВЦ стандартизації, метрології та сертифікації» під час семінару.

“Через недотримання умов і техніки безпеки виникають випадки кишкових інфекцій. На наших підприємствах повинна бути сертифікована системи безпеки та система якості.”