В розвитку будь-якого бізнесу дуже важливу роль грає маркетингова складова. Відповіді на питання «що потрібно покупцю?», «хто мій покупець?», «Які стосунки з покупцями є ефективними?» сприяють задоволенню потреб двох сторін: покращення збуту та збільшення прибутку - для виробника, отримання необхідного товару з очікуваною ціною та якістю - для покупця.

 

 


 

11 грудня 2018 року Фонд ЛАСКА організував для виробників- учасників проекту УПБРП виїзд до ФГ «Хуторок», яке розташоване в с. Михайло-Ларине, Вітовського району, Миколаївської області. До заходу також приєдналися студенти-аграрії МНАУ,

Господар хазяйства, фермер Олександр Рєдькин надав детальну консультацію з питань після урожайної доробки овочів, а саме стосовно шокової заморозки. Спочатку – знайомство безпосередньо з технологією заморозки овочів.

- Для шокової заморозки овочів чи фруктів потрібно півтори хвилини, середня температура у морозильній камері мінус 40-42˚С, -  розповідає Олександр - Процес підготовки до заморозки нескладний: овочі ретельно миють, обдувають вентиляторами для того, щоб не було зайвої ваги чи пошкоджень, потім продукцію нарізають. На виробництві є можливість робити нарізку декількох видів: соломкою, кубиками, кільцями, слайдами, крім того, спеціальна машина для грибів.

Далі – перспективи поширення асортименту, виходячи з аналізу зростання попиту на заморожену продукцію. Олександр планує зосередитися на роботі за двома найприбутковішими напрямками: переробка перцю та кукурудзи, для чого додатково до існуючого обладнання необхідно придбати машину для нарізки кукурудзи.

Заморожена цибуля також має гарний попит, але для доробки цибулі потрібні дуже потужні витяжки і вентилятори, які виштовхуватимуть повітря, наповнене кислотою. Тому це – пізніші плани.

На зиму 2019 року Олександр чекає замовлення на нарізку соломкою червоного буряку та зберігання його на своїх складах.

Учасники зустрічі побачили можливості співпраці з господарством «Хуторок» в наступних сезонах – здавати овочі на заморозку та зберігання. В ланцюжку «Виробник – Покупець» вони є першими, тими, хто надає урожай. Заморозка – це доведення урожаю до іншого рівня – товару, який вже має додаткову вартість. Покупці – це підприємства, які продають заморожену групу кінцевим споживачам. Такий ланцюжок – класична схема стійких маркетингових зв’язків між учасниками всього процесу – від вирощування до споживання овочів.

Зустріч відбулася в теплій атмосфері, незважаючи на холодне приміщення і погоду. Студенти були задоволені знайомством з технологією шокової заморозки, а виробники готові до співпраці.