16-17 грудня для громадських організацій об’єднаних територіальних громад Миколаївщини відбулася підсумкова зустріч з управління проектами за участі бізнес-тренера, практичного психолога – Марини Селівьорстової. Даний захід організовано БФ «ЛАСКА» в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Метою заходу було обговорення та надання допомоги учасникам в вирішенні проблем, з якими вони зіткнулися під час впровадження проектів.
На початку зустрічі учасникам було запропоновано зібрати та систематизувати проблеми та помилки, які були (або можуть бути) зроблені на різних етапах проектної діяльності (життєвий цикл проекту). В подальшому при обговоренні та апробації різних підходів, методів, інструментів вирішення проблемних ситуацій приклади бралися саме з реальних проектів учасників.
Наступною темою для обговорення та опрацювання стало управління проектною діяльністю за допомогою контуру управління та його складових:
- постановка цілі;
- планування діяльності;
- етапи та методи моніторингу та оцінки;
- коригувальні дії за результатами моніторингу.
Крім того, обговорювалися ключові аспекти інформаційного забезпечення проектної діяльності та фінансової дисципліни учасників проекту.
Важливою темою для обговорення на зустрічі стали питання управління командою проекту, а саме:
- як долучити до роботи в проекті представників громади;
- як їх мотивувати на волонтерську співпрацю;
- які функції по відношенню до команди проекту має виконувати керівник проекту.
- як розподіляти обов’язки, повноваження та відповідальність
- як здійснювати делегування своїх повноважень для розвитку команди.
Учасники зустрічі активно долучалися до дискусій, генерували різноманітні ідеї та пропозиції. Кожен представник громадської організації отримав можливість визначити власні помилки та проблеми в своїй проектній діяльності, а також напрацювати шляхи їх вирішення.
Сподіваємось, що отримані знання та навички знадобляться в подальшій діяльності цих громадських організацій, і в тому числі для використання чергової можливості від Програми DOBRE. В наступному році знову очікується конкурс мікропроектів ! Бажаємо успіхів !


Бордовська Анна,
асистент проекту