Розпочинається черговий етап діяльності БФ «ЛАСКА» в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Цього року ми будемо співпрацювати з 11 громадами – Баштанською, Олександрівською, Галицинівською,Прибужанівською, Бузькою, Доманівською, Вознесенською, Арбузинською, Шевченківською, Кам’яномостівською та Мостівською.

Рік буде насичений цікавими подіями, більшість з яких спрямовуватимуться на побудову стійких механізмів, які б продовжили працювати, коли Програма закінчиться. Наприклад, започаткування та підтримка діяльності Молодіжних громадських рад при органах місцевого самоврядування громад, впровадження бюджетів участі, розвиток громадських організацій.

На сьогодні Молодіжні громадські ради створені у 8 громадах, з якими ми працювали протягом 2017-2018 роках, але всі вони все ще потребують підтримки. Адже треба не просто створити, але і зробити так, щоб це «прижилося» і щоб діяло. Як місцевій владі швидко дізнаватись і ефективно реагувати на потреби молоді з різних сіл ? Як молодим людям доносити інформацію до влади про те, що їм потрібно ? Консультативно-дорадчий орган, яким власне, і є Молодіжна громадська рада, - це саме той потрібний інструмент! Молодь може обговорювати проекти рішень з питань молодіжної політики, спорту, культури. Місцевій владі не треба нічого придумувати ! Треба просто запитати !

Розглянемо ще один цікавий механізм: бюджети участі – це коли в бюджеті міської чи сільської ради виділяється певна частина коштів на реалізацію тих ідей, які є в громаді. Відбувається це так: місцева влада ухвалює Положення про бюджет участі та передбачає кошти, наприклад, 200 тис. грн. Мешканці громади відповідно до умов Положення можуть подавати проектні заявки на втілення своїх ідей, при цьому є обмеження максимальної межі проекту, наприклад – не більше 20 тис. грн. Це означає, що потенційно в громаді можу бути відібрано 10 проектів, а може і трохи більше, бо не обов’язково всі проекти будуть з максимальною сумою. Відбувається голосування і мешканці громади визначають, які проекти мають бути підтримані. Проекти реалізуються. Ось так можуть з’являтись цікаві місця для дозвілля, спортивні майданчики, невеличкі фестивалі та тусовки – за потребами мешканців.

Але тут для мене особисто найціннішими є не скільки матеріальні результати, а навички… навчики з підготовки проектних пропозицій, які отримують мешканці. Вони вчаться викладати свої ідеї так, щоб можна було знайти під них фінансування. Тому, об’єднавшись, наприклад, в громадську організацію, вони цілком можуть подавати свої проектні заявки і до інших донорських організацій.

А тепер щодо підтримки громадських організацій в 2019 році: передбачено конкурс мікропроектів для громадських організацій громад-учасниць Програми DOBRE на суму еквівалент до 5 тис. дол. Подібний конкурс ми проводили і в 2018 році, в результаті було впроваджено 8 мікропроектів в громадах – починаючи від фестивалів, і закінчуючи створенням Молодіжного ресурсного центру.

Тому готуйтесь ! Рік буде насичений і цікавий !

З повагою,

Лілія Атнажева,

       менеджер проекту