В рамках проекту УПБРП за підтримкою Фонду ЛАСКА продовжується співпраця Миколаївського міського товариства бджолярів із кафедрою технології виробництва продукції тваринництва Миколаївського національного аграрного університету.

 

 

18.01.2019 року на кафедрі було проведено семінар на тему: «Питання кооперації бджолярів та розвиток напрямків апітерапії». Перед присутніми виступив віце-президент Всеукраїнської асоціації апітерапевтів, почесний апітерапевт України, Голова правління сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Полтава-мед» Воднєв Анатолій Володимирович, який приділив увагу бджолярів питанню обєднаня в кооператив.

Обговорювали переваги кооперації з питань виробництва і реалізації, види напрямків діяльності бджолярів, взаємовідносини в кооперативної діяльності, розподіл функцій та обов’язків. Анатолій детально розповів слухачам практичний досвід функціонування кооперативу «Полтава-мед» та надав поради щодо реєстрації та діяльності об’єднання.

Також учасники семінару мали змогу ознайомитися з основними напрямками апітерапії: оздоровленням сном на вуликах, безпосередньому контакті пацієнта і бджолиної сім’ї та інше. Значну увагу було приділено апітоксинотерапії – методу оздоровлення організму людини, заснованому на застосуванні бджолиної отрути шляхом бджоло жалення.

На думку завідувача кафедри, доктора с.-г. наук Вадима Ярославовича Лихача та голови Миколаївського міського товариства бджолярів Андрія Володимировича Галдіна семінар був корисним для бджолярів і науково-педагогічних працівників університету та дав можливість учасникам обмінятися сучасною інформацією. Даний захід відбувся за організаційної підтримки «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP)». Проект фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та співфінансується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (МЕDА).

Щиро дякуємо учасникам за плідну працю та сподіваємося на наступну зустріч.