Чи можна захистити виноград без шкоди екології та власному здоров’ю?

“Можна! Засоби для обробки винограду повинні бути дружелюбні для навколишнього середовища”, - говорить Віталій Колесніченко - агроном, спеціаліст з вирощування та захисту винограду та плодово-ягідних культур. - Потрібно проводити профілактичні заходи препаратами, які не шкодять здоров’ю людини. Регулярно!”

 

Група виноградарів Миколаївської області за підтримкою Благодійного фонду ЛАСКА зібралась для обговорення важливих питань, задля покращення врожайності і якості своїх виноградників. Учасникам семінару було доведено інформацію про агро-технології, дружні навколишньому середовищу. Застосування природних добрів, СЗР, засобів пасивного захисту, альтернативних джерел енергії, екологічне поводження з відходами, розвиток органічного та екологічного землеробства – це саме ті напрямки, які не шкодують ані навколишньому середовищу, ані людині. Але ж і традиційне виробництво також відноситься до екологічних технологій, якщо воно відповідає вимогам ТУ, ДСТУ, НАССР. Якісні оригінальні СЗР та їх дозволені норми, правильно розраховані схеми захисту та строків внесення, оптимізація складу добрів для збалансування ґрунту - це говорить про усвідомлений підхід та забезпечує турботу про себе (під час технологічних процесів), про споживачів сільське господарської продукції, про природу. Тому важливою метою будь-якого виробника поряд з отриманням запланованого прибутку є підвищення екологічної свідомості, як власної, так і працівників. 

На семінарі виноградарі отримали професійну консультацію про захист винограду в 2019 році з урахуванням погодних умов та екологічних підходів. “Перед цвітінням і після цвітіння рекомендую препарати на основі Бору(боретаноламін), цей продукт буде діючим саме в рідкому стані”. Моспілан розпиляється в фазу набухання бруньок, розпилять по 400 грамів на гектар. На сьогоднішній день цей препарат один із безпечних інсектицидів для людей і комах.

Серйозний шкідник - цикадки. Це сисна комаха, переносник вірусних захворювань, такі як мікоплазми, які не виліковуються.

Для боротьби з бур'янами використовується засіб Раундап. “Головний секрет”: - каже Віталій, - ”концентрація розчину повинна бути не менше 20% - досвід європейців”.  Мідний купорос і сірка - препарат на всі часи. Кожна мультинаціональна компанія має в своєму арсеналі мідь і сірку. Європейські держави дозволяють застосування в екологічних системах захисту препаратів на основі сірки та міді.

Найголовніше – проводити щоденний фіто - санітарний контроль. Це – гарантія своєчасного ефективного захисту та гарного врожаю не тільки винограду, але і всієї лінійки плодоовочевої продукції. Серед учасників були і ті, що вирощують плодові дерева. Віталій також відповів на питання з захисту фруктів, розшифрував ознаки хвороби та шкідників, які є характерними саме для саду з акцентом на безпечність технологій.

Срок обработки Вредители, болезни Препараты Нормы расхода л,гр на 10л воды

    

1.     3-5листьев  

Милдью.Оидиум

                                    

Аккорд          

                                      

100мл./8л.

   Разрыхление

2.   соцветий      

   (15-20 мая)        

Гроздевая листовертка

Милдью.Черная пятнистость                   Оидиум

Люфокс,Кораген,Цезарь

Ридомил,Ринкоцеб                        

Киппер

15мл,5мл,5мл

50гр/10л.

15мл/10л.

3. Перед цветением      

                  

Милдью (при влажной погоде)

Оидиум

Клещи ,цикадки, трипсы                                

Листовая подкормка

Шавит

Сера

Флинт-стар,Нативо

Масай,Мовенто

Нертус-бор                  

20гр/10л.

70гр./10л

10мл,5гр/10л.

15гр.,15мл./10л

15мл./10л.

    

4.После цветения

   Милдью

   Оидиум                                   Листовая подкормка

Антракол

Киппер

Нертус-Бор

Сера                          

20гр./10л.

15мл./10л.

20мл./10л

70гр./10л

5.Размер ягод (горошина)

Милдью                                       Оидиум

Танос                           Толендо Екстра

10гр./10л.

10мл./10л.

6. Рост гроздей

   (25.06-5.07)

2-е Поколение гроздевой листовертки

Милдью

Оидиум

Контадор-Дуо ,Конект ,            

Енжио,Талстар

Шавит

Луна сенсейшн,Коллис

5мл.,10мл,5мл,5мл                

20гр./10л

3мл./10л,5мл./10л

7.Через 15 дней

Оидиум.Серая гниль.

Тиома

Сера

20мл./10л

70мл/10л

8.Поздние сорта

   (3.08-10.08)

Гроздевая листовертка

Оидиум,серая гниль                    

Кораген

Серенада

5мл./10л

100мл./10л