Бізнес-гра “Бізнес моделювання для фермерів”, яка відбулася 04-05.02.2019 в м. Миколаїв - це хороша можливість відтворити реальну ситуацію з життя, побачити всі процеси виробництва протягом декількох годин.

Як почати свій бізнес з мінімальними вкладами? Де брати кошти на техніку і сировину? Як організувати робочі місця? Скільки потрібно працівників постійних та сезонних? В який період що краще – закупівля техніки або оренда? Як зробити більш точний прогноз об’ємів продажу та цін в наступному сезоні, як проявляться конкуренти?

 

 Леонід Бутенко - бізнес-консультант, тренер корпоративних тренінгів компанії “СТС” та Артем Холоденко - асистент, за підтримки Фонду ЛАСКА допомогли учасникам гри отримати відповіді на питання щодо ведення свого бізнесу.

Шість команд виробників сільськогосподарської продукції Миколаївщини - учасників проекту UHBDP перетворились в фермерські господарства. Протягом двох днів вони аналізували умови та ресурси, планували стратегію, виконували тактичні кроки для досягнення цілей, корегували плани дій. Під час пошуку ефективних шляхів для отримання очікуваних результатів найважливішим інструментом стала командна робота. Вміння слухати, приймати колегіальні рішення, аргументувати або погодитися із аргументами інших гравців допомагали подолати шаблонне мислення, виходити за межі стандартних умов, усвідомлено ризикувати. Учасники покращили навички участі в тендерах, проведення переговорів, швидкого рахування, оцінювання своїх можливостей та найголовніше – вміння домовлятися як один з одним, так і  з відучим, який пропонував свої умови .

Протягом гри командами було засвоєно чотири сезони повного циклу – від посадки до продажу та поверненню відстрочених платежів або кредитів. Багато цікавого, що відбувалося, захоплювало учасників до подальших кроків, до виходу з складних ситуацій, до отримання та збільшення прибутків. Незважаючи на розподіл місць наприкінці гри, переможцями стали всі учасники тому, що проявили нові якості, розкрили кращі сторони свого та командного потенціалу. Гравці залишилися задоволеними та відмітили, що ця гра – тренажер, максимально приближений до реальних умов.