Три дні бджолярі Миколаївщини різного віку в стінах Миколаївського національного аграрного університету навчались у найкращих спеціалістів, готувались до нового сезону. Отже, з 13 по 15 березня спікери з Волинської, Київської, Запорізької, Полтавської, Миколаївської областей делились бджолярським лайфхаками. Теми: починаючи з реєстрації пасіки та модернізації до переробки меду та виготовлення продукції з додатковою вартістю. Ініціатором такого навчання виступила Спілка пасічників Миколаївської області, а Фонд ЛАСКА та Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP  підтримали.

Фахівці та науковці Миколаївської Держпродспоживслужби обговорили з учасниками питання щодо ветеринарно-санітарних вимог в галузі бджільництва та механізми співпраці бджолярів з фермерами, а саме: як діяти при отруєнні бджіл, як реєструвати пасіки. “Гільдія медоварів України” поділилася своїми секретами щодо технології варіння питних медів та  презентувала характеристики яскравих продуктів медоваріння.

 

Пасічники активно готуються до сезону 2019 року: аналізують отриману інформацію, планують розвиток своєї діяльності, тому що побачили  під час спілкування перспективу руху галузі. Перший семінар дав чітке розуміння , які вимоги пред'являє Держпродспоживслужба в зв’язку зі змінами у законодавстві. Другого дня бджолярі дізнались про тонкощі процесів медоваріння. Під час третього семінару пасічники торкнулись питань рентабельності та модернізації пасік, особливостей праці бджолярів, які вже модернізували свої володіння.