Все більш інтерес у виробників плодоовочевої продукції викликає тема застосування технологій, дружніх навколишньому середовищу. 21 березня 2019 року для учасників проекту УПБРП з Миколаївської області Фонд ЛАСКА запросив Станіслава Тілісса, директора компанії Hydro-Pro, м.Дніпро для презентації теми: «Добрива для гідропоніки»

 

 Концентровані поживні речовини являють собою професійне комплексне добриво і призначені для повноцінного та збалансованого кореневого живлення рослин при вирощуванні на субстратах (кокосові мати, мінеральна вата), а також методами проточної гідропоніки і аеропоніки і у відкритому грунті.

- У наших розчинах є все, від азоту до молібдену, в потрібних співвідношеннях, щоб створити рослинам оптимальні умови для росту і плодоношення., пояснює Станіслав. -Тому для приготування концентратів ми використовуємо тільки високоякісні розчинні солі. Всі мікроелементи знаходяться у вигляді стійких хелатних комплексів, що забезпечує їх розчинність і можливість проникнення в корінь рослини. Так як частина компонентів несумісні в концентрованому вигляді двох компонентів

А і В.

Обговоренням ще однією темою були захоплені учасники семінару. Йшлося про виробництво біо-гумусу шляхом організації вермі-ферм, де розводить каліфорнійського червоного хробаку Олег Юхненко, який підходе до цього напряму досить професійно.

Біогумус (вермікомпост) - високомолекулярна органічна сполука, яка включає циклічну структуру і аліфатичні ланцюги, отримані в результаті переробки хробаками органічних речовин (гною, соломи, листя, залишків силосу, сіна, відходів харчової, м'ясної, плодоовочевої промисловості, комунального господарства, пташиного посліду) і виділені в навколишнє середовище з харчового тракту черв'яків. Гумус хробаків (капроліти) багатий поживними речовинами - біологічний матеріал, що представляє собою не залежуються і без запаху щільні чорно-коричневі палички.

-              Підбираючи різний корм, можна регулювати склад і властивості біогумусу –ділиться своїм досвідом Олег. - Біотехнологічний процес отримання біогумусу, заснований на здатності хробаків заковтувати шматочки органічної речовини, трансформувати його в кишкової порожнини і виділяти у вигляді капролітов. Складний конгломерат біогумусу найкраще поділити на ряд груп і фракцій із приводу відносно близькій типу будови, але відрізняються один від одного молекулярної масою і хімічним складом. Залежно від застосовуваного методу екстракції можна виділити фракції - Гуміни, гумінові кислоти, фульвокислоти і гіматомеланові кислоти.

Дослідженнями встановлено, що біогумус має багатобічний позитивний вплив на агрохімічні, фізико-хімічні, і біологічні властивості ґрунтів. У біогумусі акумульована велика кількість макро- і мікроелементів безпосередньо засвоюваних рослинами, є ряд ростових речовин, вітамінів, антибіотиків, 18 амінокислот і корисна мікрофлора. Хімічна дія біогумусу нейтральна. Він усуває вірус Фузарні і Моттл. В результаті того, що гумус містить комплекс корисних речовин може бути використаний для всіх сільськогосподарських культур, але особливо для тих, які вимагають поживні речовини в концентрованій формі, збалансованих за хімічним складом, синхронного дії елементів живлення з пролонгічною дією добрив, які служать новим видом добрив для отримання екологічно чистої продукції, здатні реанімувати ґрунт і знижувати антропогенний вплив, особливо при внесенні підвищених доз добрив.

Під час спілкування учасники не тільки придбали зразки біо-гумусу, але ж і активно обговорювали деталі презентованих технологій і розробляли спільні проекти.

Норми внесення біогумусу