Як розуміти прибутковість та стан свого бізнесу на будь-який момент часу? Як управляти та аналізувати рух грошових коштів? Як правильно проводити аналіз того, що є власним, та своїх зобов’язань? Як визначити окупність бізнесу? Такі, досить професійні питання ставлять учасники проекту УПБРП, які обрали шлях розвитку та розширення плодоовочевого бізнесу. Фінансове та економічне розуміння – найголовніше для захисту від труднощів, а також для ефективного планування з урахуванням ресурсів і реальних умов.

 

 

Дмитро Душейко, консультант з маркетингу та брендингу, керуючий власник компанії «Охоронна Грамота», розкрив дану тему на зустрічі-тренінгу «Принципи обліку для аграрного кооперативу», яка відбулася 05 квітня 2019 року в примішенні Фонду ЛАСКА для представників бізнес-груп Миколаївської області. Дмитро презентував основні фінансові вимоги для ефективного бізнес-планування та детально розглянув разом з учасниками всі аспекти розрахункової частини бізнес-планування. Булі розглянуті такі питання:

1.      Запаси і потоки;

2.      Платежі і зобов’язення;

3.      Три основні форми звітності компанії;

4.      Взаємопв’язаність трьох форм звітності.

Потік – величина, яка вимірюється за період часу. Запас – величина, яка вимірюється на момент часу. Потоки і записи пов’язані між собою: потік формує запас – джерело потоку. Потоки бувають таких форм:

- Притік – надходження, збільшення

- Відтік - виток, зменшення

Чистий потік – різниця між притоком і відтоком. Запаси рахуються на початок і на кінець періоду.

Запаси в економіці: вся економічна діяльність обліковується запасами і потоками.

- Запаси – залишки;

- Потоки – надходження і витоки.

Одиниці вимірювання запасів і потоків відрізняються. Запаси визначаються на момент часу. Приклад: грн на 01.01.2019 23:59:59. Потоки – одиниці за період часу. Приклад: грн/міс., грн/день, грн/год.

Оборотно-сальдова відомість (ОСВ) – це зведення економічних потоків і запасів за певний період часу.

Учасники тренінгу під час навчання змогли систематизувати своє уявлення щодо грошових потоків, ресурсів та залишків, а також вдосконалити практичні навички аналізу стану свого бізнесу для буд-якої мети. Зайняття було дуже корисним, але й не менш цікавим завдяки професіоналізму тренера – висловлювалися учасники наприкінці зустрічі, останньої крапкою якої стало очікування більш глибокого вивчення фінансових аспектів сільськогосподарської діяльності.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). MEDA співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва (MASHAV) та міжнародними сервісними компаніями з метою надання технічної підтримки.