Участь у конкурсі мікро-грантів з гендерного та екологічного напрямків проекту УПБРП – це можливість використати привабливий сервіс проекту саме для малих виробників сільськогосподарської продукції, які вирощують та продають свій урожай та потребують покращення збуту без значного збільшення обсягів урожаю.

У зв’язку з гострою зацікавленістю до набуття навичок ефективного заповнення аплікаційної форми, а також бажанням з’ясувати вимоги проекту УПБРП до заявок, Фондом ЛАСКА було ініційовано проведення 13 квітня 2019 року тренінгу з написання проектів на конкурс мікро-грантів УПБРП, який був оголошений ще в березні 2019 року та триває по сей час.

Тренінг проводила Олександра Гармаш, менеджерка проекту УПБРП з гендерних програм та програм кооперативного розвитку. Відвідало захід 26 учасників проекту УПБРП з Миколаївської області. Крім того, за консультацією щодо написання заявки звернулися виробники з Київської області.

Олександра запропонувала учасникам детальний розгляд кожного розділу аплікаційної форми з обговоренням інформації, яку необхідно розмістити в заявці, та рекомендаціями щодо її правильного заповнення. Учасники задавали багато питань до кожного розділу, починаючі з опису проблеми, яка виникла саме у власному малому бізнесі. Як правильно охарактеризувати труднощі, які пов’язані зі слабким збутом, порушенням гендерного балансу (наприклад, тяжкі умови праці сільських жінок), або зі шкодою навколишньому середовищу. І що зміниться після впровадження проекту: покращення/полегшення умов праці жінок, створення додаткової вартості продукції через удосконалення після врожайного періоду, покращення екологічної ситуації через впровадження технології, дружньої навколишньому середовищу. Ідеї можуть бути пов’язані з ІКТ- технологіями, переробкою та створенням нового продукту, агрегацією виробників тощо.

До аргументів обов’язково необхідно додати фінансові показники, економічний ефект (збільшення прибутку, економія ресурсів), тенденцію зростання добробуту та процвітання бізнесу. Йшлося також про найманих працівників, їх кількість для різних форм власності, ставлення власника бізнесу до умов праці.

Розмова перемежалася з наданням консультацій до конкретних ідей, з якими прийшли на тренінг учасники. Індивідуальне спілкування продовжилося під час кава-паузи, а також після закінчення заходу.

Тренінг допоміг учасникам розібратися з відповідністю ідей до напрямків фінансування, більш свідомо підійти до обґрунтування актуальності тих проектів, які будуть подаватися до конкурсу мікро-грантів УПБРП.