Саме так учасниці та учасники назвали перший модуль Школи місцевих ініціатив, яка стартувала завдяки Благодійному фонду "ЛАСКА" в рамках Програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
 
29 небайдужих, творчих, активних жителів Миколаївщини протягом трьох днів навчалися "премудростям" активізації життя в об'єднаних територіальних громадах. Учасники вивчали стратегічне планування, написання та управління проектами. Під час роботи в групах обговорювалось широке коло проектних ідей: 
Живемо активно (здоровий спосіб життя та розвиток спорту в громаді);
Відкрита влада – активна громада (створення інформаційного простору в громаді, який сприятиме взаємодії влади і громади);
Подолаємо пластикову епідемію (збирання та здавання пластику);
Активна молодь – активна громада (створення молодіжного центру);
Лісовички (збереження та висадження зелених насаджень в громаді).
З учасниками працював в тому числі і запрошений тренер, із  Закарпатської області Андрій Вишняк, що є співголовою громадської організації із великим досвідом та історією успіху. На власному прикладі пан Андрій може показати: будь-які завдання до снаги громаді, якщо дружно та натхненно працювати. Сучасні освітні програми, екологічні та соціальні проекти завдяки реформі децентралізаціє можна та потрібно втілити навіть у невеличкому селі.
А ще 9 учасниць Школи місцевих ініціатив розпочали факультативне навчання професійному тренерству, щоб бути більш корисними своїм громадам в т.ч. в якості тренерів. Вони розробили кілька цікавих ідей з проведення Фестивалю громад Миколаївщини, який буде проходити влітку в одній із громад – партнерів Програми DOBRE. А яка саме громада буде приймати гостей, буде відомо вже  цього травня, після проведення відповідного конкурсу.
В останній день заходу відбулось підведення підсумків першого навчально-тренінгового модулю Школи місцевих ініціатив, і тепер активісти готові реалізувати все, чому навчились, практично. 
В ході отримання зворотнього зв’язку за результатами навчання учасники визначили, що під час Школи для них важливими були: спілкування, розповіді про нові речі; практична робота в групах; обмін досвідом та приємні знайомства; управління проектами та робота в команді, багатогранність ідей, атмосфера, підготовка бюджету проекту, і розуміння, що громадські організації – це важливо.
Також приємно було чути позитивні відгуки щодо підібраних тренерів та корисності заходу. Впевнені, що другий навчально-тренінговий модуль, який присвячений механізмам участі і відбуватиметься 20-22 червня поточного року, буде таким же корисним. 
Можливо, саме із сільських районів та малих містечок починається розквіт країни? Адже активісти громад впевнено знають, чого хочуть і яким бачать майбутнє рідної держави та малої батьківщини.

"Нам є, чим пишатися та є, чого прагнути", - впевнені миколаївці.