Є одна велика спільна проблема голів ОТГ та місцевих активістів: кращі ініціативи, найсучасніші ідеї, а деколи навіть просте бажання навести лад у рідному селі, розбиваються об байдужість мешканців.

 


 

 

Всі хочуть змін на краще, на словах палко готові підтримати будівництво дитячого майданчику, чи то відкриття громадського простіру, але долучатися не бажають, скаржаться на брак часу чи відсутність досвіду. Навіть цю проблему можливо вирішити, якщо знати, як до неї підійти.
Спеціалісти Благодійного фонду "ЛАСКА", що діє в рамках Програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) організували фасилітаційну сесію для жителів Галицинівської громади. Мова йде про нові та сучасні методики, яки стають у пригоді, насамперед тим, кому за фахом, чи покликанням душі, доводиться організовувати людей. Адже не завжди легко та просто об'єднати оточуючих, таких різних за віком, темпераментом, інтересами людей, у команду однодумців, готових співпрацювати задля досягнення мети.
Учасники протягом тренінгу дізнались, що таке фасилітаційні техніки, розвивали комунікаційні навички, напрацювали варіанти розв'язання проблем громади. А потім вчились, як об'єднатися навколо спільної мети та залучити однодумців. Говорили також про яскраві приклади активізації в інших громадах, спланували та презентували подальші дії.
Психолог, бізнес-тренер і фасилітатор Надія Копаниця давня знайома, і бажана гостя в Галицинівській громаді. Вона вже не вперше приїхала сюди, що б поділитися з активістами сучасними методиками та досвідом. Інтенсивний тренінг допоміг отримати унікальні та корисні знання, які стануть у пригоді та допоможуть досягнути кращі результати. Насамперед, долучити до спільної праці по розбудові громади якомога більше селян. Адже, людям ще потрібно усвідомити, що в умовах децентралізації так багато залежить від них самих.
Жителі Галицинівській ОТГ поділились враженнями від фасилітаційній сесії. Адже тепер вони знають, що потрібно робити і як знайти шлях подолання перешкод. Наприклад, для Люби Єгоровой проблема підтримки обдарованих дітей у громаді раніше здавалась надскладною: юні жителі сіл змушені їздити до Миколаєва на заняття гуртків та секцій, яких нема у громаді. Матеріальні витрати цілком лежать на плечах родин. Тепер вона знає, що взяти на себе частину витрат може бюджет участі, якщо громада погодиться профінансувати відповідний проект.
"Мені не вистачає крейзі-людей, що готові розвивати життя у громаді. Адже найкращі ідеї розбиваються об байдужість оточуючих", - в перші хвилини тренінгу говорила Ірина Баєва. Тепер вона знає, як достукатися до односельців і де шукати однодумців, що готові її підтримати.