В продовження часникового проекту з 2016 року декілька виробників (групи с. Дорошівка, Вознесенський р-н) посадили часник восени 2018 року, та мають отримати урожай у 2019 році. Один з учасників Олександр Олар потребує професійної консультації для отримання найкращого результату по чесноку. Фонд ЛАСКА організував для Олександра на його ділянці 2 га с. Сергіївка Березнегуватського р-ну виїзну індивідуальну консультацію з технології вирощування часнику за участю досвідченого фахівця, селекціонера Івана Івановича Захаренко.

 

 

 

Після прибуття на ділянку спочатку – аналіз ситуації, а саме:

- де і як розташована ділянка – не дуже гарно садити на схилах

- який напрямок вітру – для цієї ділянки не дуже погані напрямки

- глибина посадки – посаджене глибше оптимального варіанту. Часник заходить на найкращу для нього глибину

- Міжряддя – 50 см – це добре, віще 45 см – ефективно. А, наприклад, для сорту «Любаша» міжряддя має бути 70 см.

Далі - практичне консультування. Для висадки часника найкращі результати – це заплавні ділянки. Найкращій попередник – соняшник. На цій ділянці треба по-перше позбавитись від нитки бур'янів, якої дуже багато - необхідно пройти звичною бороною. Присутність щавлю, молочаю, горошку, осоту тощо - доцільно своєчасно робити гарну дісковку, а після неї – гарну культивацію. Розчином будь якого глифосату в пропорції 1:3 за допомогою звичайного розпилювача точково зробити обробку. Прополка дає тільки розвиток росту бур’янів. Обробка виконується за середньою температурою, яка пропонується згідно інструкції, але не під час обробки, а середньодобовою.

Препарати необхідно купувати у надійних продавців, яким довіряєш. Завжди починати з контактних препаратів. Якщо немає проблем, то підтримка також контактними. За наявністю проблем – чергувати контактні з системними, строго дотримуючись інструкцій. Виробнику не треба бути хіміком, достатньо мати можливість отримання порад від професійного агронома або консультанта з засобів захисту.

На даній ділянці необхідно додати сульфат амонію та 1,5-2 кг/га бору під корінь або через краплю. Також важлива сіра та мідь. Будь які застосування технології необхідно не тільки фіксувати, детально розписувати, але і обов’язково залишати контроль для порівняльного аналізу.

Чимало корисних рекомендацій за умовами дотримання мають сприяти отриманню запланованого урожаю.

Крім того Олександр скористувався програмою Е-ваучер і зібрав декілька рослин, які були направлені в лабораторію для проведення фіто патологічного аналізу.