Питання державної підтримки цікавлять виробників сільськогосподарської продукції. Пояснення стосовно змін та коректив у Постановах КМУ №1102 від 24.08.2004 і №106 від 07.02.2018 отримали учасники проекту УПБРП 14 травня 2019р. на семінарі «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств», який був організований Фондом ЛАСКА. Консультацію надали Диченко Андрій Федорович - директор Регіонального відділення Укрдержфонду в м.Миколаєві і Потриваєв Ігор Іванович - начальник відділу бюджетного фінансування Департаменту АПР Миколаївської ОДА.

 

 

На семінарі детально були розглянуті зазначені нормативні документи. На цей час вони є доповненими новими напрямами державної підтримки, а саме:

Надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

Надання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для фермерських господарств (крім новостворених), а також голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років.

Крім того, збільшено суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію, з 60 000 гривень до 80 000 гривень. При цьому відшкодовуватиметься 80 відсотків вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість.

Також змінами доповнено перелік кооперативів, які можуть претендувати на фінансову підтримку, кооперативами із заготівлі та переробки продукції бджільництва та розширено перелік обладнання, яке придбавається такими кооперативами з державною підтримкою вітчизняними обладнанням та технікою.

Учасники семінару отримали також консультації стосовно особливостей своїх господарств та умов ведення бізнесу і визначили зустріч як дуже корисною тому, що роз’яснення нормативно-правових документів дозволяє розуміти свої можливості використання додаткових джерел фінансування сільськогосподарчої діяльності.