Для оптимізації роботи Клубу виноградарів «Виноград Прибужжя» відбулася виїзна робоча зустріч з виробниками бізнес-групи Клубу. Представники Фонду ЛАСКА відвідали експериментальні ділянки, де голова Клубу Юрій Давидович продемонстрував успішний етап росту кущів і формування грон до початку цвітіння. На сьогодні картина виходить привабливою, але погодні умови поточного тижню затримують початок цвітіння грон через дощі кожного дня. Відповідно зміщуватиметься період визрівання урожаю.

 

У зв’язку з тим виникла необхідність скорегувати план виїздів до сорто-випробувачів, а також проведення Дню поля саме на цих ділянках. Під час спілкування виноградарі детально обговорили з менеджером з розвитку плодоовочевого ринку Олегом Калініним та консультантом Фонду ЛАСКА Аллою Драковой план роботи Клубу влітку. Найважливішим є не тільки обмін досвідом з сорто-випробувачами, але і пошук нових, більш ефективних каналів збуту. Тому виноградарі визначили ефективним навчання ІКТ- створення каналу в ютуб та зустріч з представниками HoReCa і супермаркетів. Один з можливих каналів збуту – оптова продаж в інші регіони.

 

Ще один аспект просування Клубу і популяризації його продукції (виноград і саджанці) – це бренд Клубу. Домовились про створення логотипу та банера Клубу виноградарів, який можна застосовувати під час ярмарок, виставок, наприклад на щорічної конференції «Золоте гроно», під час свята Дня міста восени тощо.   Активісти Клубу вирішили реалізувати ідею з брендування і відразу зареєстрували Клуб виноградарів в міськвиконкому до участі у виставці Дня міста Миколаєва.

В продовж спілкування досвідчений сорто-випробувач Руслан Панченко надав консультацію секретарю Клубу Наталії Савіцької щодо захисту   сортів «Восторг Рожевий» і «Кишмиш Лучистий» від грибкового захворювання «антракноз». Наталя привезла кілька листочків. Ступінь розповсюдження хвороби вже досить важка. Тому обробка бордоською рідиною, яка працює контактно тільки по поверхні листа, вже не є ефективною. Терміново слід обробити одним з системних препаратів, які втручаються в рослину: Пергада, Чемпіон, Антракол.

Ще одне важливе питання – участь групи в програмі Е-ваучер. Виноградарі продемонстрували бухту крапельної стрічки і гофро-тару, які потрібні саме виноградарям, які вирощують столові сорти, і які є відсутніми в каталозі проекту УПБРП. Пріоритетні критерії - розмір і міцність ящиків та пропускна здатність стрічки. Говорили про вірогідність включення цих позицій в каталог.

Робоча зустріч пройшла плідно. Учасники обрали завдання, виконання яких буде сприяти розвитку бізнес-групи виноградарів.